Yurt dışında tatil yapılacak 4 ucuz ülke

Gün geçtikçe hayat şartları, çalışma yoğunluğu insanı zorlayabiliyor. Böylelikle tatil yapmanın değeri de git gide artıyor. Hal böyleyken tatil için ayrılan o ufak zamanı iyi değerlendirmek gerekiyor. Vizesiz olmaları, büyük kur farklarına sahip olmaları gibi nedenlerle TL ile en ucuz şekilde tatile çıkılabilecek ülkeleri sizin için derledik. Bunu yaparken de alınacak keyiften ödün vermedik. Peki bu yurt dışında tatil yapılacak 4 ucuz ülke neresi?

Sırbistan

Öncelikle vizesiz olması, ucuz bir tatil ülkesi olmasında büyük bir etken. Hem de 1 TL 19,89 Sırp Dinarı ediyor. Bu yüzden Sırbistan ucuz bir tatil arayanlar için biçilmiş kaftan.

Sırbistan’da nereyi gezmeli?

Belgrad

Belgrad, Sırbistan’nın ve eski Yugoslavya’nın başkenti. Kuruluşu çok çok eskilere dayanır. M.Ö 2. yüzyıl Roma kalıntılarını, Belgrad Kalesi’nde hala taşımaktadır.
Aziz Sava Katedrali’ni 19. yüzyıl Belgrad Katedrali, Belgrad Kalesi, Nikola Tesla Müzesi ve bunun gibi birçok mimari ve kültürel yapı gezip görmeniz gereken yerler arasındadır.

NİŞ

Yine milattan önce kurulan bu şehir, Türkler tarafından 19. yüzyılda yapılan Kelle Kulesi’ne (Cele-Kule’ye) sahiplik yapmaktadır. Sırplar tarafından anıta çevrilen bu yapıtı kesinlikle görmelisiniz.

Makedonya

Makedonya da Sırbistan gibi Türk vatandaşlarından vize istemiyor. 1 Türk Lirası ise 10.34 Makedon Dinarı’na tekabül ediyor.

Üsküp

Vardar Nehri’nin iki kıyısına kurulmuş olan Üsküp’ü turlamak için sadece 1 gün yetiyor . Heykellerle kaplı olan şehirde bulunan 13 kemerli Taş Köprü, Old Bazaar (Türk Pazarı) şehrin simgeleri olmuş durumda.
Mustafa Paşa Cami, Kurşunlu Han, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Osmanlı’nın bu şehre bıraktığı eserlerden sadece bazıları.

Ohrid


Oldukça huzur verici bir şehir. Günübirlik bile gezilebilir. Çar Samuel Kalesi, UNESCO Dünya Mirası tarihi eski şehir bölgesi, Halveti Tekkesi, Ali Paşa Camii görülmesi gereken yerler arasında.

Vietnam

Tam sıra dışı seyahat deneyimi arayan müşterilerinize göre bir ülke. 1 TL ise 21.67 Nepal Rupisi’ne denk geliyor.

Halong Bay

Koca kayalıkların süslediği bir körfez olan Halon Bay (Halong Körfezi), suyun üzerine kurulan evlere sahiplik ediyor. Devasa dağların arasında suyun arasında giderken, kendinizi rüyada gibi hissedebilirsiniz.

Savaş Kalıntıları Müzesi

Herkesin duyduğu o Vieatnam Savaşı’ndan kalan anıların ve eşyaların sergilendiği bu müze, o dönemi daha iyi anlamak ve yakından incelemek için gidilmesi gereken yerlerden biri.

Trang An Grottoe

Ömür boyunca unutulmayacak bir deneyim kazanmak isteyenlerin gittiği yerdir Trang An Grottoes. Mağaralardan, yeşilliklerin arasından, vadilerden geçeceğiniz tekne yolculuğunuz hiç bitmesin isteyeceksiniz.

Macaristan

Ülkede UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmiş birçok yer var. Havası bizim ülkeni havasına yakınken, 1 TL 53.57 Macar Forinti’ne denk geliyor.

Tuna Nehri

Tuna Nehri’ni Budapeşte’de birbirinden farklı heykeller ile donatılmış haliyle görmelisiniz. Heykellerin ve manzaranın estetik güzelliğinden öte, eserlerin hikayeleriyle geçmişe giderek, heykellerin yapıldığı o zamanları hissedebileceksiniz.

Matthias Kilisesi

Kralların taç giydiği katolik kilisesi Matyas ilk kez Macaristan kralı 1. Stephan’ın emriyle 1015 yılında inşa edilmiş. Ancak bu binanın kalıntıları şu anda yok. Günümüze kadar gelen bina ise 14. yüzyılda yapılmış, son halini ise 19. yüzyıldaki restorasyon sırasında almış.

Birden fazlasını aynı tatil içerisinde görmek isteyenler ise uçak ve tren seferlerini aynı anda görüntüleyebilen Odamigo Tickets platformunu kullanan acenteler ile çalışabilir. Çünkü onlar rahatlıkla özel seyahat programları yapabilir.

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com