SEYAHAT ACENTELERİNİN İŞLERİNİ BÜYÜTMESİ İÇİN BİLMESİ GEREKEN 7 ŞEY

İşini büyütmek kim istemez? Siz de büyüyün! Seyahat acentelerinin işini büyütecek yedi farklı tüyo burada. Acaba siz bunlardan kaçını yapıyorsunuz?

Özel Bir Alanda Uzmanlaşın

Uzmanlaşmak istediğiniz bir seyahat alanı belirleyin. Tutkulu gezginler internetten araştırma yaparak biraz uğraşırlarsa, acentelerin sunabileceği bazı olanaklara ulaşabilir. Seyahat acentelerinin bu konuda normal bir insanın bilemeyeceği, ulaşamayacağı paketleri sunması gerekir. Siz de belirli rotalara odaklanıp, o rotalar hakkında tüm tüyoları, özellikleri öğrenip, o rotaların uzmanı olun. “Şuraya gidelim.” dendiğinde, orası hakkında akla gelecek en uzman kişi olun.

Kişisel dokunuşlar yapın

Seyahat acentelerinin yaptığı her iş kişiye özeldir ve insanların büyük bir çoğunluğu gezi planı yaparken, kendini tamamen emanet edebileceği bir acente ister. Bu yüzden seyahat planını iyice belirleyin, sonra da tam o kişiye özel minik dokunuşlar yapın.

Talebi Yakalayın

Bulunduğunuz zamanda ya da 1 ay sonra en çok neresi talep edilecek bunun takibini iyi yapın ve pazarlama çalışmalarınızı buna göre şekillendirin.

Kalite Her Zaman Arttırılabilir

Kalite için çabalayın. Herhangi bir sektörde yükselmek, hatta tutunmak için her zaman sınırları zorlamak gerek. Öncelikle acente olarak değerlerinizi ve vizyonunuzu belirleyin. Bunun üzerine müşterilerinizi nasıl mutlu edeceğinizin yeni yollarını devamlı arayın.

Çok İyi Bir Satışçı Olurken Güvenden Taviz Vermeyin

Satış tekniklerinizi mükemmelleştirin. Seyahat acentesi işletmeciliğinde iyi bir satışçı olmak başarının en önemli parçalarından biridir. Acenteler müşterilerini nasıl güvenilir bir şekilde ikna edeceklerini, onlara ürünlerini nasıl satacaklarını iyi öğrenmeliler. Ama bu güvenilir olma olayı sadece iş konusunda kalmasın. Unutmayın ki insanlar seyahat acentesi seçerken, kişisel olarak da güvenebilecekleri birini ararlar. Ürünlerinizin arkasında ne kadar duruyorsanız, kendi kişisel sözleriniz için de aynısını yapın.

Dijitalleşmeyen Yok Olur

Artık internet, müşterilerin ürün aradığı en büyük platform. Bunlara sizin ürününüz de dahil. Kimse sokak sokak gezip acente aramıyor.  Siz de acenteler olarak kesinlikle ürünlerinizin tanıtımını online platformlardan da yapmalısınız. Sosyal medya taktiklerini iyi öğrenmeli bunları işinizi geliştirmek için kullanmalısınız.

Yapılması Gerekeni Yapın

Dünya sürekli değişiyor. Seyahat acenteleri de işlerini nasıl geliştireceklerini, insanların ne isteyeceklerini iyi bilmeli. Zamanın ihtiyaçları ve rekabet ortamının doğurduğu gereklilikler için size yardımcı olacak yeni şirketlerle çalışmaktan çekinmeyin. Her geçen gün gelişen teknolojiyi göz önüne alırsak, sürekli şekilde var olandan daha iyi bir ürün ortaya çıkıyor. Örneğin yurt dışı tren rezervasyonları Türkiye’de sadece Odamigo tarafından sağlanıyor. Sisteminde bulunan 410 binden fazla oteliyle, Türkiye’den ulaşılamayan düşük maliyetli hava yolları şirketleriyle, SOTO biletlerde %40 kâr sağlamasıyla, acentelerin gücüne güç katıyor.

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com