Neden Herkes Seyahat Acentesi Kullanmalı?

Seyahat acentesi çalışanlarına bir yolcunun neden seyahatlerinde acenteler ile çalışması gerektiğini düşündüklerini sorduk. İşte aldığımız yanıtlar:

1)   Fırtına ve benzeri doğal afetler yolculukları zor hale getiriyor

 

Geçtiğimiz sene, birçok doğal afetin ve sistem arızasının etkisi ile özellikle seyahat endüstrisi için zor geçti. Seyahat acentelerinin yeterli bilgiye ve erişime sahip olması bu tarz durumlarda sizin için yeni bir yer bulunmasını hızlandırıyor ve sizi savunmalarını kolaylaştırıyor. Seyahat acentesi aracılığıyla bir rezervasyon yaptığınızda yaşanabilecek herhangi bir sıkıntıda öncesinde bağ kurmuş olduğunuz, gerçek bir muhatap bulabiliyorsunuz. Seyahat acenteleri ayrıca bu gibi durumlarda isteğinize bağlı olarak rotanızı da değiştirebiliyor. Sizin adınıza hava ve deniz yolu ulaşımları için yer ayırtıp, geri ödemesiz bir rezervasyon için otel teyidi alabiliyorlar. Eminiz ki hiçbir yolcu olumsuz hava koşulları ile karşılaştığında saatlerini, hava yollarını veya tur operatörlerini bekleyerek harcamak istemez, o yüzden bırakın bu işi seyahat acenteleri sizin için halletsin.

 

2)   Yaşamlar artık çok daha yoğun ve seyahat zamanları çok daha değerli

Seyahatinizde bir şeyler ters gittiğinde her şeyi baştan almak gibi bir imkân bulunmuyor. Seyahat acenteleri sizin için yolculuğunuzu tam olarak istediğiniz gibi tasarlayabilir; zira sizi dinleyecek, tavsiye verecek, uyum sağlayacak, anlayacak ve bir arama motoru veya kim olduğu belli olmayan bir ses değil arkadaşınız olacaklardır. İşi onlar yapsın, siz bavulunuzu hazırlayın ve yola çıkın!

 

3)   Seyahat acenteleri işin içine insan faktörünü ekliyor

Acenteler sizin bir sayı değil bir insan olarak orada olduğunuzun bilincindeler. Yatırımlarını müşterilerinin mutluluğu ve memnuniyeti üzerine yapmışlardır, her seyahatinizde dönüş yolunda bavulunuza pozitif hayat tecrübeleri eklemiş olmanızı isteyeceklerdir. Seyahatiniz öncesinde, sırasında, sonrasında yanınızda olacaklardır; bir nevi “iyi günde, kötü günde” gibi… Ve acente çalışanları o an dünyanın neresinde olursanız olun; e-maillerini veya telefonlarını cevaplayabilir, yani ulaşılabilir halde olacaklardır.

 

 

4)   Geziler her zamankinden daha kafa karıştırıcı

Evlilik organizasyonları için düzenlenen seyahatler veya ailede birkaç kuşağın birden katılacağı seyahatler ve benzeri yolculuk türlerine talep arttıkça bir aracıya ihtiyaç artıyor. Seyahat acenteleri bu boşluğu doldurarak sizin için harika planları hazırlıyor.

 

5)   Değişim hızı arttı ve seyahat acenteleri bunu sahada deneyimliyor

Karayipler son fırtınadan sonra kendini düzeltebildi mi? Bugünlerde bir Amerikalının Küba’ya seyahati sıkıntılı mı? Napa’da büyük yangından sonra hava temizlenebildi mi? Seyahat danışmanları sadece bilet satmak ve rezervasyon yapmakla kalmıyor; teklif ettikleri yerleri tekrar tekrar araştırarak, keşfederek, deneyimleyerek müşterileri ile anlık gelişmeleri paylaşabiliyorlar. Zorunda kalmazsanız niye her yeri araştırmakla uğraşasınız ki?

 

6)   Size zaman kazandırırken bir de stresten uzak tutuyorlar

 

Evet, gidilebilecek yerleri okumak eğlenceli bir aktivite olabiliyor, lakin planlar yapmak stresli. Bilgi hayli artmış durumda. İnternet, dergiler, kitaplar ve hatta televizyondan konuya ilişkin birçok bilgi edinilebilir. Seyahat acentesi çalışanları işleri gereği sürekli yayınları takip ederek ve müsaitlikleri kontrol ederek tüm seçenekleri sürekli olarak öğreniyorlar. Her bölgeye ait saklı kalmış güzellikleri biliyorlar, çünkü ya kendileri gezmiş ya da müşterilerinden (müşterileri döndükten sonra) dinlemiş oluyorlar. Ayrıca özel taleplere konu olacak yerler veya durumlar hakkında da bilgi sahibi oluyorlar. Her seferinde tüm bu detaylara özel olarak ilgi gösterdikleri için de yolcular için endişeye gerek kalmıyor.

 

7)   Genelde indirimli fiyatlardan yararlanmanıza, o olmasa bile aynı parayla daha çok şey elde edebilmenize yardımcı oluyorlar

Seyahat acenteniz sizden belli bir ücret talep ediyor olsa dahi, onların yardımı ile, elde ettikleriniz verdiklerinizden çok daha büyük oluyor. Sadece acente çalışanlarına özel indirimlerden yararlanabiliyor, bazı durumlarda pek kimsenin bilmediği fırsatları yakalayabiliyorlar. Yani bir seyahat acentesi ile çalışmak en başta fazladan bir gider gibi gözükse de aslında daha az harcamanıza ve yolculuğunuza ilave değerler katmanıza yardımcı olabiliyorlar.

 

8)   Tedirgin olduğunuz konularda sizi rahatlatabilirler, çünkü nerenin gidilebilir nerenin gidilemez olduğunu bilirler

Aklınızdaki duraklar yakın zamanda kasırga, deprem, grev, terör saldırısı, uluslararası gerginlik gibi durumlar görmüş olabilir. Bu elbette herkesin aklını çelebilecek soru işaretlerine sebep oluyor. Kaliteli bir seyahat danışmanı size hangi varış noktalarının gerçekten tehlike arz ettiğini, hangilerinin ise güvenli olduğunu söyleyebilir.

 

9)   Anlayışlı müşterilerine özel servisler sunabilirler

 

Birçok seyahat acentesi büyük kitlelere pazarlama çalışmaları yapmanın gereksiz olduğunu düşünmeye başladı. Çünkü müşterilerinin onları anlayan ve onlara, yaptıkları işe değer veren insanlar olmasını tercih ediyorlar. Bittabi bu müşteriler ile çalıştıklarında da olması gerekenden de fazla özen ve ilgi gösteriyorlar. Çünkü yaptıklarını sadece hayatlarını idame ettirecek geliri kazanmak için değil, insanların hayatlarını ve seyahatlerini daha iyi hale getirmek için yapıyorlar.

 

10) Her profesyonel danışman gibi, sizden daha fazla bilgiye sahipler

Hangi otel odası en iyi manzaraya sahip? Pasaportunuzu ne zaman yeniletmeniz gerekecek? Avrupa’da bir araç kiralarken haritayı nereden temin edebilirsiniz? Özel bir rehber eşliğinde mi yol almalısınız yoksa grupla mı hareket etmelisiniz? Yolculuğunuzda klasik rotanın dışına çıkarak, hangi ilgi çekici yerlere uğrayabilirsiniz? Bu gibi birçok sorunun ve elbette fazlasının cevabı seyahat acentesi çalışanlarında.

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com